Peanut butter and the ketogenic diet

Masło orzechowe a dieta ketogeniczna

02 Feb 2023

Dieta ketogeniczna opiera się na dostarczeniu do organizmu energii z tłuszczów, przy jednoczesnym zminimalizowaniu spożycia produktów z dużą ilością węglowodanów i odpowiedniej podaży białka. Uznaje się, że tłuszcze w diecie keto powinny stanowić nawet 80-90% codziennego menu uwzględniając swoje codzienne zapotrzebowanie kalorycznej. Ważne jest, by wybierać zróżnicowane źródła tłuszczów i stawiać tylko na tłuszcze dobrej jakości (zwłaszcza wielonienasycone kwasy tłuszczowe).

Co jeść na diecie keto?

Warto pamiętać, by na diecie keto zadbać o zróżnicowane menu, które dostarczy odpowiednią ilość składników odżywczych. Podstawowymi produktami spożywanymi w diecie keto są:
- orzechy
- tłuste ryby
- tłuste mięso
- jaja
- awokado
- nasiona chia
- oleje i oliwy
- masło i smalec.

Czy masło orzechowe jest odpowiednie na diecie keto?

Zdecydowanie naturalne masło orzechowe ze względu na dużą zawartość tłuszczów, witamin i minerałów będzie świetnym wyborem w diecie keto. Warunkiem jest jednak to, że masło orzechowe w diecie keto musi być w 100% naturalne, bez dodatku cukru oraz soli i o niskiej zawartości węglowodanów. Idealnym przykładem takich produktów jest Nutchup - płynne masło orzechowe. W naszej ofercie znajdziesz mnóstwo smaków masła z orzechów ziemnych, które idealnie sprawdzą się na diecie keto. Zważywszy na fakt, że na diecie keto cukry są niewskazane - stworzyliśmy unikalny słodki sos orzechowy dedykowany diecie ketogenicznej - Ketonellę, która zawiera tylko 0,8g węglowodanów netto na 100g! Nie zawiera cukru i oleju palmowego i sprawdzi się również w diecie wegańskiej oraz wegetariańskiej. Produkty Nutchup możesz wykorzystać do szybkich przekąsek, shake'ów czy dań obiadowych.

Więcej artykułów

Komentarze (0)

Brak komentarzy do tego artykułu. Bądź pierwszą komentującą osobą!

Zostaw komentarz

Uwaga: komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich publikacją